Spočítejte si, kolik byste měla orientačně přijmout denně kalorií v období, kdy kojíte.
Do kalkulačky stačí zadat jen váš věk, váhu, výšku a vybrat fyzickou zátěž, která nejlépe vystihuje váš životní styl.
Výsledek slouží pouze k orientačním účelům. Pro ženy, které mají podváhu nebo nenabraly v průběhu těhotenství dostatečné množství kilogramů, nejsou výsledky vůbec vypovídající.
Vždy byste měla konzultovat svůj zdravotní stav s odborníkem. Vaše tělo je jedinečné. Co vyžaduje váš organismus, se může lišit od toho, co vyžaduje organismus například vaší kamarádky. Specialista vám dá rady šité na míru vám – vašemu tělu a zdravotnímu stavu.
Nehazardujte se svým zdravím a se zdravím vašeho dítěte.
Jak kalkulačka funguje?
Ženy v průběhu devíti měsíců těhotenství průměrně přiberou 12 kilogramů. Část této váhy je spotřebována na zdravý vývoj dítěte. Zbytek zásob je využit právě při kojení. Ty samy osobě zpravidla nestačí k úplnému pokrytí energetické náročnosti kojení. Proto je důležité získat dodatečnou energii ze stravy.
Kalkulačka spočítá váš denní příjem kalorií pro udržení váhy a přičte energetickou náročnost kojení. Následně je odečteno 15 procent.
Základy ve vědeckém výzkumu
Podle výzkumu1, který probíhal v letech 2005 až 2007, je v prvních 5 měsících po narození dítěte energetická náročnost kojení rovna 454 kaloriím za den.
Hubnutí během kojení
Na základě 17 vědeckých studií1 bylo zjištěno, že v prvních 6 měsících po porodu je váhový úbytek daleko vyšší u žen, které nejsou podvyživené. Pokud žena netrpí podváhou, váhový úbytek je v průměru 0,8 kilogramů za měsíc. U podvyživených žen je to jen 0,1 kg.
Vyzkoušejte i naše další kalkulačky…
- Jakou část vaší váhy tvoří podkožní tuk? Nejpřesnější měření online!
- Jste těhotná a chcete si udržet zdravou váhu? Spočítejte si, kolik byste měla denně přijmout kalorií.
- Potřebujete přibrat na váze a stále se vám to nedaří? Řekneme vám, kolik musíte denně přijmout bílkovin, sacharidů a tuků.
Reference
1. NF Butte, JC King, Energy Requirements During Pregnancy and Lactation, Public Health Nutrition, 2007 – journals.cambridge.org.